Новини

26 вересня 2013 р. в ендокринологічному відділенні лікарні «ОХМАТДИТ» відбувся черговий тренінг з підтримки та адаптації батьків до тяжкого захворювання їхніх дітей. Тренерами були Анастасія Осадча (медичний психолог Центру медико-психологічної та соціально-реабілітаційної допомоги лікарні) та соціальний працівник ОХМАТДИТ і голова Асоціації паліативної та хоспісної допомоги Олександр Вольф.
Лейтмотивом зустрічі також було те, що ставлення дитини до свого захворювання є відзеркалювання сталення до хвороби батьків.


Батьків, зокрема, дуже непокоїли питання відношення до їхніх дітей з боку працівників або інших школярів у дитячих садках і школах. Всі присутні батьки зазначили, що вони стикаються з фактами нетолератного ставлення, в багатьох випадках дітей безпідставно вважають заразними, небезпечними, або просто глузують з них. На жаль, таке ставлення спостерігається також і з боку вихователів або вчителів, які просто не хочуть мати справу з дітьми з особливими потребами.

Тренери допомогли учасникам заходу замислитися над можливими стратегіями поведінки і навіть над можливими позитивними сторонами життя з такою хворобою, як цукровий діабет.

 до перелiку новин