Новини

15 лютого 2013 р. Асоціація паліативної та хоспісної допомоги ініціювала проведення засідання членів робочої групи з розробки та удосконалення організаційних форм у сфері надання соціально-медичних послуг, яке відбулося у рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Група була створена наказом Міністра соцполітики наприкінці 2011 р. з метою напрацювати ряд документів, які можуть удосконалити надання допомоги тяжкохворим громадянам і фактично це спрямоване на реальне забезпечення їх прав.

У згаданому засіданні взяли участь також і запрошені особи (зокрема, Департаменту соціального захисту Луганської ОДА; територіальних центрів області; геріатричного інтернату; Фонду соціального захисту інвалідів; Луганської Асоціації  недержавних закладів охорони здоровья; «Медичної газети», обласного хоспісу та інші зацікавлені особи). Головував на засіданні директор НДІ, канд. екон. наук Мельник С.В.

На засіданні розглядалися питання: 1) наукове супроводження правового забезпечення щодо удосконалення організаційних форм паліативної та хоспісної допомоги. Проекти нормативних документів, розроблених ДУ НДІ СТВ; 2) нормативно-правова база надання соціально-медичних послуг тяжкохворим (невиліковним) та відбулося обговорення проблем у сфері паліативної та хоспісної допомоги та шляхів їх вирішення. Особливо ми виділили правопорушення у стосунку до тяжкохворих осіб (відмова у госпіталізації, брак пільг, соц.гарантій, брак обладнання і фактично брак доступу до адекватних послуг у кінці життя). Захід був дуже результативним, про це свідчив факт, що  всі учасники залишилися до самого його кінця, а також брали активну участь у ньому (задавали питання, висловлювалися по темі). Завдяки заходу учасники засідання змогли дізналися про нові можливості допомоги тяжкохворим людям і способи захисту їх прав.до перелiку новин