Новини

У період з 17 жовтня до 23 листопада Асоціація паліативної та хоспісної допомоги провела тренінги, присвячені обговоренню теми прав важко (невиліковно) хворих громадян для понад 80 представників з понад 30 громадських організацій 15 районів Київщини. Учасники заходу підвищили поінформованість про нормативно-правової бази з допомоги важко хворим, розширили уявлення про права цієї категорії осіб і дізналися про можливості допомоги таким людям. Тренінги проходили в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США, метою якого є захист прав важко (невиліковно) хворих. Вперше в Україні було звернуто увагу на спеціальні права осіб з обмеженими можливостями (зокрема, з вадами слуху, опорно-рухового апарату, а також туберкульозу та ін.) У контексті хоспісної допомоги. До правозахисними організаціями основна увага зверталася лише на право доступу до знеболення. На наших заходах ця тема обговорювалася також, але в більш широкому контексті.
Зацікавленість у тематиці заходу виявляли НУО України (Харківська, Львівська, Кіровоградська, Донецька, Вінницька обл.), Про що свідчать відповідні листи-звернення. Однак вони не змогли взяти участь у заході (бо згідно з бюджетом він був розрахований на учасників з Київської обл.). У 2013 р. Асоціація свій рахунок проведе 1-денний тренінг з прав тяжко хворих для понад 20 представників НУО, юридичних клінік, а також фахівців з медичного права в Донецьку.
Завдяки заходам понад 80 представників з понад 30 громадських організацій 15 районів Київщини пройшли навчання з нормативно-правової бази з допомоги важко хворим, прав цієї категорії осіб, і дізналися про можливості допомоги таким людям. Згідно анкетування, вони схвально поставилися до тематики і проблематики тренінгу, він їм дуже сподобався і був корисним. Ці лідери будуть починати впроваджувати конкретні механізми захисту прав людини в своїх районах. Особливо плідним і цікавим з цієї точки зору тренінг виявився для представників Білій Церкві, Богуславі, Бородянки, Іванкова, Миронівки, Славутича, Борисполя, Баришівки, а також Вішгородщіни. У деяких з названих районів очікується початок хоспісних служб (у вигляді мультидисциплінарних команд, до складу яких обов'язково будуть залучені юристи).до перелiку новин