Новини

10 лютого 2012 року  на кафедрі паліативної та хоспісної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика відбулася історична подія: після проходження циклу тематичного удосконалення з організаційних і практичних аспектів паліативної та хоспісної допомоги сертифікати (недержавного зразка) вперше в історії нашої держави отримали двоє соціальних працівників з Печерського територіального центру соціального обслуговування.

Як відомо, у структурі Міністерства соціальної політики України діють заклади по наданню соціальної допомоги вдома: територіальні центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Особлива увага звертається на соціально-медичну, соціально-побутову допомогу людям похилого віку та особам з обмеженими можливостями. З 2008 р. на базі одного з таких центрів, у Печерському районі м.Києва створено інноваційну програму надання паліативної та хоспісної допомоги бл. 50 громадянам. Відбуваєтьсся співпраця з медичними закладами і релігійними громадами (Українська Православна Церква).

У 2010 р. кафедра паліативної медицини отримала ліцензію на підготовку соціальних працівників, хоча й спеціальні навчальні програми поки що не затверджені. Відповідно, будуть надаватися і державні сертифікати.

Зважаючи на великий попит, почалася післядипломна підготовка фахівців з соціальної роботи (соціальних працівників).

У 2012 р. планується відкриття першого в історії України відділення паліативної та хоспісної допомоги при установі, підпорядкованій Мінсоцполітики.

  

Дипломи вручає завідувач кафедри проф. Юрій Іванович Губськийдо перелiку новин