Новини

1 листопада 2011 р. відбулось перше засідання робочої групи з питань удосконалення нормативно-правових актів щодо знеболення паліативних пацієнтів з хронічним больовим синдромом при Міністерстві охорони здоров’я України».

Членами робочої групи є представники Державної служби України з питань контролю за наркотиками, Інституту паліативної та хоспісної медицини Мінздрава України, Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги, МБФ «Відродження», практикуючі лікарі та науковці, що працюють у сфері паліативної медицини.

Засідання відкрила голова робочої групи Перший заступник Міністра охорони здоров’я України  Р.О. Моїсеєнко. Вона наголосила на важливості прийняття конкретного плану дії щодо вирішення проблеми знеболення паліативних хворих.

Для вирішення проблеми знеболення запропоноване наступне: забезпечити доступність широкого асортименту знеболювальних, спростити дозвільну систему, що регулює обіг, зберігання та застосування знеболюваних у медичних закладах, затвердити підготовлені за участі Асоціації паліативної та хоспісної допомоги регулюючі документи (клінічні настанови, протоколи їх застосування).

На заході, зокрема, в черговий раз було запропоновано внести зміни до законодавства України щодо обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а саме до Постанови КМУ № 589 від 03.06.2009, наказу МОЗ України № 11 від 21.01.2010 р. «Про затвердження Порядку обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у закладах охорони здоров’я».

Всі зміни в законодавстві мають бути внесені відповідно до європейських стандартів знеболення. На сьогодні Україна є єдиною країною європейського континенту, де немає зареєстрованого таблетованого морфіну. Саме це на сьогодні є однією з головних проблем для паліативних пацієнтів.

Нагадуємо, що робоча група була створена Наказом Міністра охорони здоров’я України з метою розробки нормативно-правових актів щодо знеболення паліативних пацієнтів з хронічним больовим синдромом та збільшення доступності до сучасних високоефективних анальгетичних засобів, включаючи опіоїдні анальгетики.до перелiку новин