Новини

1 листопада 2011 р.,  День працівника соціальної сфери, у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбувся тренінг з основ паліативної та хоспісної допомоги. Навчання соціальних працівників і психологів є надзвичайно важлим елементом інноваційної програми з надання паліативної допомоги на дому для дорослих у Печерському районі.

У 2008-2009 рр. Асоціацією паліативної та хоспісної допомоги було ініційовано розвиток паліативної допомоги на дому у Києві згідно сучасних міжнародних підходів. Проблема допомоги тяжко хворим людям стоїть в столиці дуже гостро. Сьогодні в цьому мегаполісі офіційно проживає більше 2,7 мільйонів людей і щоденно, згідно з офіційними даними не менше 13 з них вмирають від онкологічного захворювання; ще понад 69 – від інших причин. Лише 130 ліжок в трьох хоспісах та відділеннях паліативного догляду в лікарнях Києва допомогають нашим співгромадянам з гідністю завершити свою земну мандрівку. При чому послуг паліативного догляду на дому в столиці бракує також.

Щоб вирішити цю проблему, цією громадською організацією, за підтримки Київскої міської державної адміністрації та Печерської районної у м.Києві адміністрації ініційовано пілотний проект розвитку паліативної допомоги на дому на базі одного з державних закладів соціального захисту (територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів і самотніх людей похилого віку та інвалідів). На початку виконання проекту у 2008 р. під особливим доглядом медичних, соціальних працівників, психолога було 4 особи похилого віку. У кінці 2010 р., завдяки спонсорській допомозі – 47 громадян. Допомогу вони отримують на дому, адже, по-перше, в домашній, родинній атмосфері, як кажуть у народі, «і стіни допомагають», а, по-друге, у Печерському районі поки не має стаціонарного хоспісу для таких людей.

До допомоги громадянам Печерська залучено також і священиків Православної і Римо-Католицької церков, які відвідують тяжко хворих і несуть їм духовну, моральну, психологічну підтримку.

У столиці 10 таких центрів соціального обслуговування, які забезпечують соціально-побутову і психологічну допомогу на дому, а також стаціонарну медичну допомогу для більш ніж 200 000 киян. Тому відпрацювання такої моделі паліативного і хоспісного догляду на дому для людей похилого віку, вивчення організаційних і правових потреб такої моделі може значно покращити доступність такої допомоги потребуючим.

В рамках згаданого проекту відпрацьовується модель співпраці соціальних і медичних служб, а також церковних, громадських і волонтерских організацій задля допомоги тяжко хворим і членам їх родин згідно міжнародних стандартів. Модель мультидисціплінарної командної роботи доводить свою ефективність, адже клієнт отримує комплексну всебічну, а не суто медичну або соціальну підтримку. Окрім того, командна робота стає ефективною профілактикою «синдрому професійного вигорання» – емоційного та фізичного виснаження, що загрожує фахівцям, які присвячують себе складній роботі з людьми. Саме таку модель Асоціація паліативної та хоспісної допомоги прагне розвивати в рамках згаданого проекту.до перелiку новин