Новини

У вересні 2015 р. було опубліковано книгу “The Full Range of Volunteering”, присвячену вивченню питання волонтерства у сфері паліативної допомоги. Видання відображає погляди молодих науковців з 7 країн світу, серед яких є й Україна.

Український дослідник Олександр Вольф підготував розділ «Перспективи діяльності громадянського суспільства та волонтерів у сфері паліативної та хоспісної допомоги». У ньому на матеріалі інтерв’ю з волонтерами, які брали участь у акції «Митці на підтримку хоспісів», яка проводилася в 2010-2014 рр.  у м.Києві, зазначається, що волонтери можуть бути рушійною силою громадських акцій. Вік волонтерів, які долучилися до акції – 23-61 р., а їхня мотивація – «бажання допомогти іншому (ближньому)», «бажання взяти участь у хорошій справі» тощо. Дослідження виявило, що глядачі концертів або ін. культурно-мистецьких подій, які проводилися на підтримку хоспісів, приходили на ці заходи мотивуючись у першу чергу бажанням відпочити та взяти участь у культурному заході, незважаючи на те, що у рекламі та оголошеннях захід подавався як такий, що присвячений збору коштів на потреби тяжкохворих у хоспісах м.Києва. Лише 1 людина з понад 420 глядачів усіх заходів висловила побажання стати волонтером у сфері паліативної та хоспісної допомоги.  

Інновацією було залучення до волонтерської діяльності колишніх алко- та наркозалежних молодих людей, які проходять реабілітацію у Центрі здорової молоді.до перелiку новин