Новини

Одним із важливих напрямків роботи Асоціації паліативної та хоспісної допомоги є допомога тяжко хворим дітям, - пацієнтам лікарні "ОХМАТДИТ".

Національна дитяча спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ» (далі – НДСЛ «ОХМАТДИТ») є лікарнею вищого ступеню акредитації. У 29-ти її стаціонарних центрах і відділеннях надається допомога близько 670 маленьким пацієнтам з різних районів України. У таких структурних одиницях НДСЛ «ОХМАТДИТ», як Центр «Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД», Український центр дитячої токсікології, інтенсивної та еферентної терапії, Центр дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку, відділенні ендокринології, на довготривалому лікуванні (понад 2 місяці) одночасно перебуває понад 150 дітей віком від 0 до 16 років., які внаслідок тяжкого захворювання мають особливі потреби.

На початку 2011 р., після компексного медичного та психо-соціального дослідження потреб маленьких тяжко хворих пацієнтів, які перебувають на довготривалому лікуванні та членів їхніх родин (яке було здійснене у співпраці між фахівцями "ОХМАТДИТ" та психолого-медико-педагогічною комісією Шевченківського району м.Києва) було виявлено необхідність надання загальноосвітніх послуг за індивідуальною формою навчання. Нормативно-правовою базою, яка регулює даний процес, є Конституція України, Закон України «Про освіту», Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, затверджене Наказом Міністерства освіти і науки України 20.12.2002 р. № 732 та Положення про індивідуальне навчання в системі загальної середньої освіти, затверджене Наказом Міністерства освіти України 01.07.93 р. № 230.

У квітні 2011 р. розпочалася підготовка до оформлення пацієнтів НДСЛ «ОХМАТДИТ» на навчання у 2011/2012 навчальному році.

Після подачі пакету документів до адміністрації шкіл, які мали здійснювати навчання, а також до Управління освіти, а також оформлення розкладу уроків, з вересня 2011 р. розпочалося надання освітніх послуг за індивідуальною формою навчання. Їх отримують 5 пацієнтів Українського центру дитячої токсікології, інтенсивної та еферентної терапії. Навчання відбувається у спеціальному навчальному класі у дні, вільні від гемодіалізу та інших процедур, протягом 3-4 годин у другій половині дня, 2-3 рази на тиждень. Навчання здійснюють 10 вчителів.до перелiку новин