Новини

26 березня 2014 р. на базі НТУУ «КПІ» відбулася ІІІ-тя Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціальна політика щодо тяжкохворих (невиліковних): громадськість та опікунські (наглядові) ради як інструмент залучення додаткових ресурсів для діяльності закладів соціального захисту та охорони здоров'я». Вона зібрала понад 60 фахівців у сфері охорони здоров’я, соціального захисту, а також науковців, які працюють задля допомоги тяжкохворим громадянам.

Співорганізаторами заходу були Асоціація паліативної та хоспісної допомоги, Факультет соціології та права НТУУ "КПІ", Український Форум благодійників, Державний навчально-науково-методичний центр з паліативної та хоспісної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Шупика.

 

Велике зацікавлення учасників викликали доповіді «Паліативна та хоспісна допомога в Україні: здобутки та перспективи. Міжнародний досвід організації та фінансування», «Наглядові ради при закладах охорони здоров'я – дієвий інструмент реформування системи охорони здоров'я», «Проект «Від лікарні до лікарні», Практичний досвід роботи опікунської ради при НДСЛ «ОХМАТДИТ», «Організація роботи опікунської ради як інструменту залучення додаткових ресурсів закладу», «Соціальне замовлення та діяльність громадськості задля покращення якості соціальних послуг», «Роль благодійних та релігійних організацій у сфері допомоги невиліковно хворим», «Якою може бути роль громадськості у роботі закладів соціального забезпечення та охорони здоров’я». Спікерами на заході були провідні фахівці у сфері організації та реформування сфери охорони здоров’я та соціального захисту і розвитку громадянського суспільства Ю.Власенко (наглядова рада НДСЛ «ОХМАТДИТ», Д.Непочатова (Український Форум благодійників), В.Павлюк (Фонд «Україна-3000», Д.Чайківська (Фонд «Карітас-Україна»), С.Сошинський (Фонд «Здоровья українського народу»).

Доповідачі звернули велику увагу на роль громадськості, неурядових організацій, які починають брати активну участь у формуванні соціальної політики в нашій державі, а також на велику потребу розвитку співпраці між державними та недержавними надавачами допомоги. Наглядові (опікунські) ради при державних закладах можуть бути структурою, яка сприяє функціонуванню закладу в умовах фінансово-економічної скрути.

Після конференції відбувся майстер-клас «Коли життя перетворюється на крапку», який провела відомий психолог і фахівець з  психодрами Тетяна Зайцевська (м.Київ). Активну участь у цій частині взяли 15 представників закладів соціального обслуговування.


У ході проведення конференції учасники отримали сертифікати, збірку матеріалів конференції та інші видання Асоціації паліативної та хоспісної допомоги.до перелiку новин