Новини

Голова правління БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» 11 листопада 2013 р. взяв участь у публічній лекції «Проблеми розвитку медсестринства в Україні», яку Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова прочитала в Черкаському медичному коледжі.

«Відродження престижу медичної професії є одним із головних завдань реформи охорони здоров'я України» – про це заявила Міністр під час заходу. «Перед нами стоїть одне із головних завдань реформи – відродити престиж медичної професії, забезпечивши медичній сестрі, фельдшеру, акушерці, лікарю гідну оплату праці, соціальну захищеність та можливість професійного розвитку», – наголосила Раїса Богатирьова.

Задля цього Уряд країни вживає системних заходів для закріплення у галузі охорони здоров’я кваліфікованих медичних кадрів. Зокрема, передбачена надбавка у розмірі 15% посадового окладу за особливі умови праці лікарям, молодшому медичному персоналу, який працює в будинках-інтернатах для громадян похилого віку, пансіонатах, також медичним працівникам встановлено надбавку за вислугу років (10–30% окладу).

Міністр розповіла, що медичним працівникам, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз, підвищено посадовий оклад та передбачено надбавку за тривалість безперервної роботи у розмірі від 30% до 60%.

Раїса Богатирьова зазначила, що Уряд запланував виплачувати одноразову адресну грошову допомогу у десятикратному розмірі від мінімальної заробітної плати випускникам медичних та фармацевтичних вищих навчальних закладів, які виявили бажання працювати в сільській місцевості. Також, за словами Міністра, передбачені надбавки за особливий характер праці у розмірі до 20% посадового окладу з підвищенням, надбавки за особливі умови праці у розмірі до 20% посадового окладу з підвищенням та виплата матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань медичним працівникам системи екстреної медичної допомоги.

«Слід відзначити, що завдяки нашим системним діям спостерігається позитивна динаміка зменшення у лікувально-профілактичних закладах дефіциту лікарів (з 22,7 тисяч осіб у 2011 році до 20,1 – у 2012) та медичних сестер (з 22,6 у 2011 році до 19,3 у 2012)», – сказала Раїса Богатирьова.

За її словами, аналіз ситуації з укомплектування посад молодших спеціалістів з медичною освітою демонструє їх недостатню кількість у деяких регіонах: у столиці – 78,16%, у Київській області – 86,2%, у Донецькій – 87,1%, Запорізькій – 88,2% та Дніпропетровській – 89,2%. У той же час, у деяких областях показники укомплектованості молодшими спеціалістами з медичною освітою є досить високими: Чернівецька область – 118,8%, Закарпатська – 113,4%, Тернопільська – 114,5%, Івано-Франківська – 112,7%.

«Переконана, що Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних державних адміністрацій потрібно працювати над цією проблемою та обов’язково враховувати для її вирішення наявність мережі вищих медичних навчальних закладів у регіонах», – заявила керівник МОЗ України.

Раїса Богатирьова наголосила, що з метою вирішення питань кадрового забезпечення процесу реформ необхідно збільшити обсяги прийому за держзамовленням до вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів I–ІV рівнів акредитації, гарантувати виконання плану цільового сільського прийому та обов’язково надавати випускникам медичних вузів перші робочі місця.до перелiку новин